W ramach zadania zaplanowano 6-godzinne warsztaty dla uczniów klas I-III oraz IV-VI w instytucjach kultury z terenu województwa opolskiego, jak kino, teatr, filharmonia, muzeum.

Podczas warsztatów  uczniowie mogą porozmawiać na temat przedstawionego filmu, spektaklu,  uczestniczą w zajęciach muzycznych i teatralnych, zgłębiają tajemnice oraz historię powstawania filmu, czy poznają tajniki pracy aktora oraz wcielają się w jego rolę pod okiem pedagoga teatralnego.

Zajęcia odbywają się w następujących miejscach:

  • warsztaty muzealne w Muzeum Śląska Opolskiego;
  • warsztaty teatralne w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu;
  • warsztaty muzyczne w  Filharmonii Opolskiej;
  • warsztaty filmowe w Domach Kultury na terenie Opolszczyzny;
  • warsztaty teatralne w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Zajęcia te - traktowane jako uzupełnienie lekcji szkolnych - są prowadzone w formie warsztatów, z wykorzystaniem różnorodnych aktywnych metod pracy, w oparciu o realizację treści podstawy programowej I i II etapu edukacyjnego z ukierunkowaniem na rozwój umiejętności kluczowych.
Celem warsztatów jest rozwijanie kreatywnego myślenia, pobudzenie wyobraźni uczniów, ukierunkowanie na rozmowę, dociekanie, analizowanie, eksperyment, zabawę, a przede wszystkim na chęć bliższego poznania otaczającego nas świata, zgłębienia potencjału regionu w celu lepszego utożsamienia się z nim.
Każdy uczeń mał szansę odkryć swoje pasje, rozwinąć zainteresowania…

Wszystkie zajęcia realizowane w ramach projektu w opolskich instytucjach kultury są dla uczniów bezpłatne. Dzieci są dowożone na zajęcia i odwiezione autokarem, a w trakcie zajęć otrzymują ciepły posiłek.
Czas wyjazdu dzieci ze szkoły jest uzależniony od odległości do miejsca realizacji zajęć i jest planowany pomiędzy godziną 7.30 a 8.15. Najpóźniej dzieci powinny być o godz. 8.45 w miejscu docelowym, aby mogły rozpocząć zajęcia o godz. 9.00. Warsztaty odbywają się od godz. 9.00 do 14.00 z przerwą na posiłek.
Powrót dzieci do szkoły zaplanowany jest ok. godz. 14.30 -15.00.
 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com