Artykuł z gazety "Życie Gminy Dąbrowa" przeczytaj >>

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zespół pod kierunkiem prof. Zenona Jasińskiego zaprezentował raport z badań diagnostycznych, jakimi objęto uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego. Badania przeprowadzone zostały w ramach projektu "Fascynujący świat nauki i technologi", który realizuje Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Obecny na konferencji marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, zadeklarował, że jest entuzjastą zarówno projektu "Fascynujący świat", jak i fascynujących ludzi, którzy go realizują. Jego zdaniem projekt powinien być kontynuowany. - Zaplecze finansowe już jest, bo mamy w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 sporo pieniędzy na edukację. Teraz czekamy na dobre pomysły - zachęcał.

Czytaj więcej...

Dzięki unijnemu projektowi "Fascynujący Świat Nauki i Technologii", realizowanemu od dwóch lat na Opolszczyźnie, szkoły zapoznały się z nowymi, atrakcyjniejszymi sposobami przekazywania wiedzy. W środę przedstawiono raport z badań, dotyczących tego projektu.

Czytaj więcej...

Od lutego przez trzy miesiące niemal 20 tys. dzieci z Opolszczyzny może za darmo zwiedzać Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.
czytaj >>

Artykuł zamieszczony na portalu opole.gazeta.pl

Czytaj więcej...

Artykuł zamieszczony w Opolskich Wiadomościach Regionalnych (strona 10)

czytaj>>

Artykuł zamieszczony w prasie lokalnej
czytaj >>

Festiwalowi towarzyszyły pokazy walk rycerskich, a na zakończenie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne. Festiwal w Mosznej to największa impreza projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii, realizowanego od 2013 roku przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Uczestniczy w nim ponad 47 tysięcy dzieci z 380 szkół podstawowych z całej Opolszczyzny.
czytaj >>

- Chcemy stworzyć lepsze warunki sprzyjające rozwojowi ucznia - powiedział dziś (17.04) w porannej rozmowie Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. 180 tysięcy uczniów z 350 szkół podstawowych z całego regionu weźmie udział w programie "Fascynujący świat nauki i technologii". Jest to jeden z pilotażowych projektów Specjalnej Strefy Demograficznej. - Najpierw będzie diagnoza ucznia, a potem zajęcia w szkole i poza nią - mówi Lesław Tomczak.
zobacz >>

O tym, że nauki ścisłe są pasjonujące, przekonało się kilkaset dzieci z regionu, które zjechały (sobota) do Mosznej. Czekały na nich między innymi eksperymenty chemiczne, zabawy z robotami, wirtualny świat oraz możliwość oglądania nieba przez teleskopy.
czytaj >>

Artykuł zamieszczony w gazecie regionalnej Opolskie Wiadomości Regionalne

czytaj >>

Artykuł zamieszczony w Opolskich Wiadomościach Regionalnych (strona 4 i 5)

czytaj>>

Materiał zamieszczony w Kurierze Opolskim
(od 8 minuty, 20 sekundy)

oglądaj>>

Artykuł zamieszczony na portalu echogmin24.pl

czytaj >>

Artykuł zamieszczony na portalu gazeta.pl

czytaj >>

Artykuł zamieszczony w gazecie regionalnej Opolskie Wiadomości Regionalne

czytaj >>

Projekt edukacyjny „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” dla wszystkich uczniów szkół podstawowych będzie realizowany na Opolszczyźnie. W ramach projektu dzieci mają być objęte m.in. zajęciami pozalekcyjnymi i wyjazdowymi np. w instytucjach kultury.

Czytaj więcej na stronie ABC Oświata>>

O projekcie "Fascynujący świat nauki i technologii", jednym z pilotażowych projektów Specjalnej Strefy Demograficznej rozmawiają redaktor Radia Opole - Marek Świercz i Lesław Tomczak, dyrektor RCRE w Opolu.
zobacz>>

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com