Fascynujący Świat Nauki i Technologii - Jesień 2015
Szanowni Państwo,
W związku z kontynuacją projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii chcemy zaproponować wyjazd edukacyjny dla uczniów klas III i IV do pracowni Zaczarowanego Świata w Opolu.
W tym działaniu oferujemy realizację zajęć edukacyjnych zgodnych z podstawę programową, ukierunkowanych na zagadnienia matematyczno-przyrodnicze.
W ramach wyjazdu zapewniamy:
- zajęcia edukacyjne w pracowniach Zaczarowanego Świata, Opole Dubois
- posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek na drogę),
- przejazd autokarowy spod szkoły,
- upominek edukacyjny.
Z początkiem nowego roku szkolnego...
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.
Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.
Wszystkim zaś rodzicom i opiekunom uczniów, życzymy cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.
Niech projekt Fascynujący Świat Nauki i Technologii przyczyni się do pogłębienia wiedzy, pozwoli z większym zainteresowaniem patrzeć na otaczający nas świat, a zdobyte doświadczenie pomoże w osiąganiu życiowych celów!
Pracownicy projektu
Diagnoza potrzeb nauczycieli - ankieta
Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół/placówek oświatowych województwa opolskiego!
Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji zwraca się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Celem niniejszej ankiety jest zbadanie potrzeb nauczycieli w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego.
Wyniki diagnozy pozwolą na opracowanie przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji oferty szkoleniowej dla nauczycieli województwa opolskiego, wychodzącej naprzeciw Państwa oczekiwaniom.
Pismo przewodnie zobacz>>
Ankieta wypełnij>>
Informacja
Informujemy, iż na Platformie Projektowej dostępny jest film - multimedialna instrukcja obsługi skrzynek EkoBadacza. Instrukcję opracował i zaprezentował dr Mariusz Głowacki. Zachęcamy do zapoznania się!
Przejdź do platformy>>
Projekt ożywił szkołę
Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zespół pod kierunkiem prof. Zenona Jasińskiego zaprezentował raport z badań diagnostycznych, jakimi objęto uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego. Badania przeprowadzone zostały w ramach projektu "Fascynujący świat nauki i technologi", który realizuje Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.
Obecny na konferencji marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, zadeklarował, że jest entuzjastą zarówno projektu "Fascynujący świat", jak i fascynujących ludzi, którzy go realizują. Jego zdaniem projekt powinien być kontynuowany. - Zaplecze finansowe już jest, bo mamy w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 sporo pieniędzy na edukację. Teraz czekamy na dobre pomysły - zachęcał.
RCRE Lego WeDo 2015 - finał już za nami!
Tegoroczna edycja konkursu była organizowana po raz pierwszy na Opolszczyźnie (kto wie czy nawet nie w Polsce ;-) ) w siedzibie Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu w ramach projektu finansowanego z UE pn. „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. W ramach tego projektu do szkół zostały zakupione specjalne zestawy programowalnych klocków lego WEDO, dzięki którym możliwe było prowadzenie w szkołach dodatkowych, specjalnych zajęć z budowania i programowania, a co za tym idzie - zorganizowania takich zawodów i na taką skalę. Konkurs przeprowadzony został 2 etapowo. Eliminacje szkolne, w ramach których wyłoniona została 1 drużyna 2 osobowa, a następnie finał wojewódzki. W konkursie mogły brać udział drużyny max. 2 osobowe ze szkół podstawowych woj. opolskiego biorących udział w projekcie FSNiT. Zadaniem drużyn w finale było zbudowanie 3 konstrukcji z klocków Lego WEDO oraz zaprogramowanie ich według wytycznych w darmowym środowisku Scratch. W zadaniu 1 drużyny musiały zbudować z dołączonej instrukcji w jak najkrótszym czasie samolot i zaprogramować go według otrzymanego schematu. Natomiast w 2 kolejnych zadaniach tj.: „dźwig” oraz „plac zabaw” uczestnicy tworzyli na czas konstrukcje według własnych autorskich rozwiązań, programując je tak, by działały zgodnie z założeniami i z wykorzystaniem odpowiednich czujników.
Nowy numer naszego komiksu
Już jest! Nowy numer naszego komiksu Zaczarowany Świat Nauki!
Czas na podsumowanie naszych spotkań...