Masz pytanie?

77 404-75-92

Informacje i zgłoszenia do projektu

Liczba szkół w projekcie:

379zobacz pełną listę >>


Uczestnicy projektu

Platforma badawcza

Badania FŚNiT


Platforma diagnozy uczniów

Platforma edukacyjna

Platforma FŚNiT


Zadania dla nauczycieli i liderów

 

Komiks

ZACZAROWANY ŚWIAT NAUKI
czytaj nasz komiks!

Fotogalerie

Już jest! Nowy numery naszego komiksu Zaczarowany Świat Nauki!

Koniecznie przeczytaj!

Zapraszamy do udziału w konkursie piosenki o projekcie Fascynujący Świat Nauki i Technologii!
zobacz regulamin >>

 

W dniu 20 września 2014 r. w zespole pałacowo-parkowym w Mosznej odbył się Festiwal Nauki pn. Zobacz – Sprawdź - Zrozum, organizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu w ramach realizowanego przez nas projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Wzięło w nim udział blisko 600 uczniów wraz z opiekunami  z 12 szkół podstawowych Opolszczyzny.

Czytaj więcej...

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Ta liczba mogłaby być wielokrotnie niższa, gdyby wiedza na temat ratowania życia była bardziej powszechna.
Dlatego firma szkolenia-BHP24.pl opracowała edukacyjną grę internetową "pierwsza pomoc", poświęconą ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Gra i informacje o prowadzonej akcji edukacyjnej zostały opublikowane na kilkuset stronach internetowych organizacji, szkół i instytucji.
Dodatkowo, w ramach cyklu darmowych filmów edukacyjnych dotyczących pierwszej pomocy, dostępnych jest kilkanaście filmów instruktażowych. Zobacz>>

W dniu 30 maja 2014r. o godz. 16:00 w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na projekt plakatu edukacyjnego z astronomii. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 100 prac uczniów klas IV-VI szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Wszyscy obecni nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje prace, krótko opowiadając o idei i historii powstania projektu plakatu.

 

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że 12.05.2014r. nastąpiła inauguracja zajęć edukacyjnych w ramach działania Zaczarowany Świat III w Zamku w Mosznej!
Do dyspozycji uczestników zajęć oddaliśmy trzy pracownie eksperymentalno-doświadczalne:

  • Architecturium
  • Lucemium
  • Energium 

Czytaj więcej...

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Dyrektorzy, Liderzy i Nauczyciele

Z przyjemnością informujemy, że do udziału w projekcie "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" zostało zgłoszonych już 47449 uczniów szkół podstawowych z województwa opolskiego. Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy także bardzo serdecznie Dyrektorom szkół, Liderom i Nauczycielom, za pracę i trud włożony w realizację projektu, bez których nie bylibyśmy w stanie udźwignąć zadań na rzecz uczniów.

Jednocześnie zapewniamy, że wkładamy ze swojej strony maksimum wysiłku, aby wszystkie działania wykonać jak najlepiej. Informujemy także, że do chwili obecnej już kilka tysięcy dzieci odbyło zajęcia eksperymentalno-doświadczalne oraz, że właśnie rozpoczynamy wyjazdy na Uczelnie a także do Instytucji Kultury, Gospodarstw Edukacyjnych. Wiele szkół przystąpi już niedługo do wstępnych badań przesiewowych uczniów.

Szanowni Państwo
W związku z działaniami projektowymi i realizacją wyjazdów edukacyjnych uczniów do pracowni eksperymentalnych uprzejmie prosimy o przestrzeganie godzin wyjazdów autokaru spod szkoły na wskazane zajęcia. Projekt związany jest postanowieniami umowy przewozowej, a w niej wskazanymi godzinami odjazdów spod szkoły i spod pracowni w drogę powrotną. Niedostosowanie się do wskazanych godzin skutkuje karami umownymi co wiążę się z nie kwalifikowalnością kosztów projektowych, dlatego też serdecznie prosimy o dostosowanie się do wymogu punktualności. Jednocześnie prosimy również o branie pod uwagę przy planowaniu godzin wyjazdów spod szkół panujące warunki atmosferyczne.
Liczymy na zrozumienie.

Z poważaniem
Zespół Projektowy FŚNiT 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com