Masz pytanie?

77 404-75-92

Informacje i zgłoszenia do projektu

Liczba szkół w projekcie:

379zobacz pełną listę >>


Uczestnicy projektu

Platforma badawcza

Badania FŚNiT


Platforma diagnozy uczniów

Platforma edukacyjna

Platforma FŚNiT


Zadania dla nauczycieli i liderów

 

Komiks

ZACZAROWANY ŚWIAT NAUKI
czytaj nasz komiks!

Fotogalerie

Szanowni Państwo,

W związku z kontynuacją projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii chcemy zaproponować wyjazd edukacyjny dla uczniów klas III i IV do pracowni Zaczarowanego Świata w Opolu.
W tym działaniu oferujemy realizację zajęć edukacyjnych zgodnych z podstawę programową, ukierunkowanych na zagadnienia matematyczno-przyrodnicze.

W ramach wyjazdu zapewniamy:

  • zajęcia edukacyjne w pracowniach Zaczarowanego Świata, Opole Dubois
  • posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek na drogę),
  • przejazd autokarowy spod szkoły,
  • upominek edukacyjny.

Czytaj więcej...

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Wszystkim zaś rodzicom i opiekunom uczniów, życzymy cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.

Niech projekt Fascynujący Świat Nauki i Technologii przyczyni się do pogłębienia wiedzy, pozwoli z większym zainteresowaniem patrzeć na otaczający nas świat, a zdobyte doświadczenie pomoże w osiąganiu życiowych celów!

Pracownicy projektu

Szanowni Państwo, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół/placówek oświatowych województwa opolskiego!
Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji zwraca się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Celem niniejszej ankiety jest zbadanie potrzeb nauczycieli w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego.
Wyniki diagnozy pozwolą na opracowanie przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji oferty szkoleniowej dla nauczycieli województwa opolskiego, wychodzącej naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

Pismo przewodnie zobacz>>
Ankieta wypełnij>>

Informujemy, iż na Platformie Projektowej dostępny jest film - multimedialna instrukcja obsługi skrzynek EkoBadacza. Instrukcję opracował i zaprezentował dr Mariusz Głowacki. Zachęcamy do zapoznania się!
Przejdź do platformy>>

Tegoroczna edycja konkursu była organizowana po raz pierwszy na Opolszczyźnie (kto wie czy nawet nie w Polsce ;-) ) w siedzibie Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu w ramach projektu finansowanego z UE pn. „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. W ramach tego projektu do szkół zostały zakupione specjalne zestawy programowalnych klocków lego WEDO, dzięki którym możliwe było prowadzenie w szkołach dodatkowych, specjalnych zajęć z budowania i programowania, a co za tym idzie - zorganizowania takich zawodów i na taką skalę. Konkurs przeprowadzony został 2 etapowo. Eliminacje szkolne, w ramach których wyłoniona została 1 drużyna 2 osobowa, a następnie finał wojewódzki. W konkursie mogły brać udział drużyny max. 2 osobowe ze szkół podstawowych woj. opolskiego biorących udział w projekcie FSNiT. Zadaniem drużyn w finale było zbudowanie 3 konstrukcji z klocków Lego WEDO oraz zaprogramowanie ich według wytycznych w darmowym środowisku Scratch. W zadaniu 1 drużyny musiały zbudować z dołączonej instrukcji w jak najkrótszym czasie samolot i zaprogramować go według otrzymanego schematu. Natomiast w 2 kolejnych zadaniach tj.: „dźwig” oraz „plac zabaw” uczestnicy tworzyli na czas konstrukcje według własnych autorskich rozwiązań, programując je tak, by działały zgodnie z założeniami i z wykorzystaniem odpowiednich czujników.

Czytaj więcej...

Już jest! Nowy numer naszego komiksu Zaczarowany Świat Nauki!
Czas na podsumowanie naszych spotkań...

Koniecznie przeczytaj!

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com