Masz pytanie?

77 404-75-92

Informacje i zgłoszenia do projektu

Liczba szkół w projekcie:

378zobacz pełną listę >>


Uczestnicy projektu

Platforma badawcza

Badania FŚNiT


Platforma diagnozy uczniów

Platforma edukacyjna

Platforma FŚNiT


Zadania dla nauczycieli i liderów

 

Komiks

ZACZAROWANY ŚWIAT NAUKI
czytaj nasz komiks!

Fotogalerie

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2014/2015 składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Wszystkim zaś rodzicom i opiekunom uczniów, życzymy cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.

Niech projekt Fascynujący Świat Nauki i Technologii przyczyni się do pogłębienia wiedzy, pozwoli z większym zainteresowaniem patrzeć na otaczający nas świat, a zdobyte doświadczenie pomoże w osiąganiu życiowych celów!

Pracownicy projektu

Informujemy, że rozpoczynamy dystrybucję kolejnych pomocy dydaktycznych dla szkół.

Tym razem firma kurierska dostarczy do szkół:

  • skrzynki ecobadacza (wersja podstawowa i uzupełniająca)
  • lornetki
  • toner do drukarki

Do przekazanych materiałów dołączony będzie protokół przekazania (2 egzemplarze). Prosimy o przyjęcie, wpisanie do protokołu imienia i nazwiska dyrektora szkoły, złożenie podpisu i ich opieczętowanie przez dyrektora szkoły lub osobę przez Niego upoważnioną, wówczas konieczne jest dołączenie upoważnienia. Jeden egzemplarz protokołu należy zwrócić kurierowi drugi pozostaje w szkole. Procedura wygląda tak samo jak we wcześniejszych odbiorach.

Kurierzy będą dostarczać materiały dydaktyczne do szkół w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00.

Planujemy wysyłanie materiałów dydaktycznych do szkół w maksymalnym terminie dostawy do dnia 15.09.2014r.
Firma kurierska nazywa się Marcin Matuszek "MATIJAS" telefon w nagłych wypadkach 609 764 189 lub 697 283 216.

Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów dostawy, które zostaną sfinansowane ze środków projektowych.

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Ta liczba mogłaby być wielokrotnie niższa, gdyby wiedza na temat ratowania życia była bardziej powszechna.
Dlatego firma szkolenia-BHP24.pl opracowała edukacyjną grę internetową "pierwsza pomoc", poświęconą ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Gra i informacje o prowadzonej akcji edukacyjnej zostały opublikowane na kilkuset stronach internetowych organizacji, szkół i instytucji.
Dodatkowo, w ramach cyklu darmowych filmów edukacyjnych dotyczących pierwszej pomocy, dostępnych jest kilkanaście filmów instruktażowych. Zobacz>>

Już są! Nowe numery naszego komiksu Zaczarowany Świat Nauki!
Kręcimy filmy z efektami specjalnymi, wybieramy się do pracowni Gimnasticum no i... przygotowujemy się do upragnionych wakacji ;-)

Koniecznie przeczytaj!

W dniu 30 maja 2014r. o godz. 16:00 w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na projekt plakatu edukacyjnego z astronomii. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 100 prac uczniów klas IV-VI szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Wszyscy obecni nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje prace, krótko opowiadając o idei i historii powstania projektu plakatu.

 

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że 12.05.2014r. nastąpiła inauguracja zajęć edukacyjnych w ramach działania Zaczarowany Świat III w Zamku w Mosznej!
Do dyspozycji uczestników zajęć oddaliśmy trzy pracownie eksperymentalno-doświadczalne:

  • Architecturium
  • Lucemium
  • Energium 

Czytaj więcej...

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Dyrektorzy, Liderzy i Nauczyciele

Z przyjemnością informujemy, że do udziału w projekcie "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" zostało zgłoszonych już 47449 uczniów szkół podstawowych z województwa opolskiego. Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy także bardzo serdecznie Dyrektorom szkół, Liderom i Nauczycielom, za pracę i trud włożony w realizację projektu, bez których nie bylibyśmy w stanie udźwignąć zadań na rzecz uczniów.

Jednocześnie zapewniamy, że wkładamy ze swojej strony maksimum wysiłku, aby wszystkie działania wykonać jak najlepiej. Informujemy także, że do chwili obecnej już kilka tysięcy dzieci odbyło zajęcia eksperymentalno-doświadczalne oraz, że właśnie rozpoczynamy wyjazdy na Uczelnie a także do Instytucji Kultury, Gospodarstw Edukacyjnych. Wiele szkół przystąpi już niedługo do wstępnych badań przesiewowych uczniów.

Szanowni Państwo
W związku z działaniami projektowymi i realizacją wyjazdów edukacyjnych uczniów do pracowni eksperymentalnych uprzejmie prosimy o przestrzeganie godzin wyjazdów autokaru spod szkoły na wskazane zajęcia. Projekt związany jest postanowieniami umowy przewozowej, a w niej wskazanymi godzinami odjazdów spod szkoły i spod pracowni w drogę powrotną. Niedostosowanie się do wskazanych godzin skutkuje karami umownymi co wiążę się z nie kwalifikowalnością kosztów projektowych, dlatego też serdecznie prosimy o dostosowanie się do wymogu punktualności. Jednocześnie prosimy również o branie pod uwagę przy planowaniu godzin wyjazdów spod szkół panujące warunki atmosferyczne.
Liczymy na zrozumienie.

Z poważaniem
Zespół Projektowy FŚNiT 

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com