Masz pytanie?

77 404-75-92

Informacje i zgłoszenia do projektu

Liczba szkół w projekcie:

378zobacz pełną listę >>


Uczestnicy projektu

Platforma badawcza

Badania FŚNiT


Platforma diagnozy uczniów

Platforma edukacyjna

Platforma FŚNiT


Zadania dla nauczycieli i liderów

 

Komiks

ZACZAROWANY ŚWIAT NAUKI
czytaj nasz komiks!

Fotogalerie

 

W dniu 20 września 2014 r. w zespole pałacowo-parkowym w Mosznej odbył się Festiwal Nauki pn. Zobacz – Sprawdź - Zrozum, organizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu w ramach realizowanego przez nas projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Wzięło w nim udział blisko 600 uczniów wraz z opiekunami  z 12 szkół podstawowych Opolszczyzny.

Czytaj więcej...

Masz komórkę, aparat lub kamerę? Jesteś uczniem 1 klasy gimnazjum? Lubisz wyzwania?

Mamy konkurs właśnie dla Ciebie!

  Stwórzcie trzyosobowy zespół!
  Nakręćcie trzyminutowy spot i przygotujcie jego opis!
  Pokażcie jaki wpływ na Was miał udział w projekcie "Fascynujący Świat Nauki i Technologii"!

Może to WY wygracie tablety, smartfony, aparaty?

Szczegóły na stronie konkursu: www.ceo.org.pl

Tematem konkursu jest prezentacja efektów wdrażania funduszy europejskich oraz zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu mieszkańców regionu dzięki realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE, widzianych obiektywem aparatu.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Partnerem w konkursie jest biuro Pani Danuty Jazłowieckiej – Posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Brukseli dodatkowo nagrodami w konkursie są aparat fotograficzny i akcesoria fotograficzne.

  Zrób zdjęcie
  Wypełnij i podpisz dokumenty załączone do regulaminu
  Wyślij zdjęcia do 30 września 2014r.

Wszystkie szczegóły, regulamin dokumenty znajdziecie na stronie konkursu: konkurs-foto.opolskie.pl

Już jest! Nowy numery naszego komiksu Zaczarowany Świat Nauki!
Wracamy po wakacjach i udzielamy Wam kilku ważnych rad na początek roku szkolnego...

Koniecznie przeczytaj!

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Ta liczba mogłaby być wielokrotnie niższa, gdyby wiedza na temat ratowania życia była bardziej powszechna.
Dlatego firma szkolenia-BHP24.pl opracowała edukacyjną grę internetową "pierwsza pomoc", poświęconą ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Gra i informacje o prowadzonej akcji edukacyjnej zostały opublikowane na kilkuset stronach internetowych organizacji, szkół i instytucji.
Dodatkowo, w ramach cyklu darmowych filmów edukacyjnych dotyczących pierwszej pomocy, dostępnych jest kilkanaście filmów instruktażowych. Zobacz>>

W dniu 30 maja 2014r. o godz. 16:00 w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na projekt plakatu edukacyjnego z astronomii. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 100 prac uczniów klas IV-VI szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Wszyscy obecni nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje prace, krótko opowiadając o idei i historii powstania projektu plakatu.

 

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że 12.05.2014r. nastąpiła inauguracja zajęć edukacyjnych w ramach działania Zaczarowany Świat III w Zamku w Mosznej!
Do dyspozycji uczestników zajęć oddaliśmy trzy pracownie eksperymentalno-doświadczalne:

  • Architecturium
  • Lucemium
  • Energium 

Czytaj więcej...

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Dyrektorzy, Liderzy i Nauczyciele

Z przyjemnością informujemy, że do udziału w projekcie "Fascynujący Świat Nauki i Technologii" zostało zgłoszonych już 47449 uczniów szkół podstawowych z województwa opolskiego. Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli. Dziękujemy także bardzo serdecznie Dyrektorom szkół, Liderom i Nauczycielom, za pracę i trud włożony w realizację projektu, bez których nie bylibyśmy w stanie udźwignąć zadań na rzecz uczniów.

Jednocześnie zapewniamy, że wkładamy ze swojej strony maksimum wysiłku, aby wszystkie działania wykonać jak najlepiej. Informujemy także, że do chwili obecnej już kilka tysięcy dzieci odbyło zajęcia eksperymentalno-doświadczalne oraz, że właśnie rozpoczynamy wyjazdy na Uczelnie a także do Instytucji Kultury, Gospodarstw Edukacyjnych. Wiele szkół przystąpi już niedługo do wstępnych badań przesiewowych uczniów.

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com