Masz pytanie?

77 404-75-92

Informacje i zgłoszenia do projektu

Liczba szkół w projekcie:

379zobacz pełną listę >>


Uczestnicy projektu

Platforma badawcza

Badania FŚNiT


Platforma diagnozy uczniów

Platforma edukacyjna

Platforma FŚNiT


Zadania dla nauczycieli i liderów

 

Komiks

ZACZAROWANY ŚWIAT NAUKI
czytaj nasz komiks!

Fotogalerie

Szanowni Państwo,
Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki Konkursu z wykorzystaniem „Skrzynki Ekobadacza”.
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że była to okazja do odkrywania Waszych zdolności naukowych i wykorzystania umiejętności pracy w zespołach. Życzymy dalszych działań z wykorzystaniem „Skrzynki Ekobadacza” i satysfakcji z poznawania świata.

Poniżej przedstawiamy listę Zwycięzców, którzy wygrali nagrody w naszym konkursie.

Zobacz >>

Od poniedziałku 02.02.2015 rozpoczęło się kolejne działanie w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”, czyli wyjazdy edukacyjne do Krasiejowa.
Jako pierwsze przyjechały dzieci z powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko – kozielskiego, prudnickiego i strzeleckiego. 
Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a przewodnicy w ciekawy sposób przekazywali wiedzę na tematy związane z ewolucją człowieka.
Dzieci mogły odkryć tajemnice głębin morskich w prehistorycznym oceanarium, jak również pooglądać, a nawet dotknąć cennych skamieniałości wydobytych na terenach Polski, jak i egzemplarze z różnych zakątków Świata. Codziennie uczestnicy rozpoczynają od pysznego śniadania, a po intensywnym zwiedzaniu czeka na każdego ciepły i pachnący obiad. Na pożegnanie w autokarze czeka miła niespodzianka, która będzie przypominała na co dzień o fascynującej wycieczce edukacyjnej do Krasiejowa.

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii >>

   

Już są! Nowe numery naszego komiksu Zaczarowany Świat Nauki!
Dowiecie się co nieco o architekturze, energii, ludzkich zmysłach i świetle słonecznym!

Koniecznie przeczytaj!

4 grudnia 2014 w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbył się Mikołajkowy Festiwal Fascynującej Piosenki, podczas którego wyłonieni zostali najlepsi wykonawcy i najciekawsze piosenki  o projekcie.

 A oto laureaci, którym przyznano nagrody:

Nagrodę GRAND PRIX otrzymał zespół z PSP w Łubnianach w składzie: Wanessa Mocza, Julia Szymańska, Julia Grala-PSP w Łubnianach

W kategorii klas I-III
Miejsce I zajęła Oliwia Podgórni z PSP w Czepielowicach
Miejsce II zajął zespół z PSP w Głuchołazach w składzie: Julia Gracz, Julia Borecka, Weronika Radoń, Oliwia Podkomórka, Amelia Buska
Miejsce III zajęła Wanda Szoma z SOSW w Grodkowie

Przyznano również  wyróżnienia:
1. Zespół z PSP w Turzy w składzie: Maksymilian Tomala, Elżbieta Cytera, Lukas Obst, Kajetan Mrugała, Daria Feliks
2. Bartosz Dorosiewicz z PSP nr 28 w Opolu
3. Anna Czercowy z PSP nr 2 w Opolu

W kategorii klas IV-VI
Miejsce I zajęła Milena Krzyścin z PSP w Brynicy
Miejsce II zajęła Patrycja Dorosiewicz z PSP nr 28 w Opolu
Miejsce III zajął zespół z PSP w Karłowicach Wielkich w składzie: Emilia Berini, Kornela Derkacz, Kacper Derkacz, Gabriela Ciesielska

Przyznano również  wyróżnienia:
1. Zespół z PSP nr 10 w Nysie w składzie: Mikołaj Dumanowski, Roksana Klubkowska, Marta Skorubska, Mateusz Gach, Andrea Mazur
2. Julia Koziołek oraz Wiktoria Zielińska z PSP w Kowalach

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wygranej, ale również wspaniałych pomysłów i wielkich talentów! Nauczycielom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu i finału!
Dzięki Wam nie było takich wspaniałych piosenek o naszym projekcie. Dziękujemy!

Zaczarowany Świat w Mosznej odwiedził Mikołaj. Ba, nawet dwa! Kto wie dlaczego?
Nie obyło się oczywiście bez choinki i prezentów... Czuć, że idą święta!

Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w konkursie Lego Wedo. Z każdej szkoły zapraszamy po 1 drużynie (2 osobowej), której zadaniem będzie zbudowanie konstrukcji z klocków Lego WeDo i zaprogramowanie jej przy pomocy oprogramowania Scratch w wersji 1.4.
Zgłoszenia drużyn odbywać się będą do dnia 15.01.2015 za pośrednictwem karty zgłoszenia odesłanej przez lidera na platformę projektową. Jeśli w szkole jest więcej niż 1 drużyna chcąca wziąć udział w zawodach - szkoła we własnym zakresie musi przeprowadzić eliminacje szkolne.
Finał konkursu planowany na 23.03.2015. Serdecznie zapraszamy!

Konkurs koordynuje i informacji udziela p. Tomasz Marenin, tel. 604780133, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
pobierz regulamin >>
pobierz kartę zgłoszenia >>

odeślij kartę zgłoszenia poprzez platformę >>

Regulamin konkursu (.pdf) zobacz>>

Opracowanie porównania prognozy pogody (.doc) zobacz>>

 

W dniu 20 września 2014 r. w zespole pałacowo-parkowym w Mosznej odbył się Festiwal Nauki pn. Zobacz – Sprawdź - Zrozum, organizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu w ramach realizowanego przez nas projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Wzięło w nim udział blisko 600 uczniów wraz z opiekunami  z 12 szkół podstawowych Opolszczyzny.

Czytaj więcej...

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Ta liczba mogłaby być wielokrotnie niższa, gdyby wiedza na temat ratowania życia była bardziej powszechna.
Dlatego firma szkolenia-BHP24.pl opracowała edukacyjną grę internetową "pierwsza pomoc", poświęconą ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Gra i informacje o prowadzonej akcji edukacyjnej zostały opublikowane na kilkuset stronach internetowych organizacji, szkół i instytucji.
Dodatkowo, w ramach cyklu darmowych filmów edukacyjnych dotyczących pierwszej pomocy, dostępnych jest kilkanaście filmów instruktażowych. Zobacz>>

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com