Masz pytanie?

77 404-75-92

Informacje i zgłoszenia do projektu

Liczba szkół w projekcie:

379zobacz pełną listę >>


Uczestnicy projektu

Platforma badawcza

Badania FŚNiT


Platforma diagnozy uczniów

Platforma edukacyjna

Platforma FŚNiT


Zadania dla nauczycieli i liderów

 

Komiks

ZACZAROWANY ŚWIAT NAUKI
czytaj nasz komiks!

Fotogalerie

Już są! Nowe numery naszego komiksu Zaczarowany Świat Nauki!
Dowiecie się co nieco o architekturze, energii, ludzkich zmysłach i świetle słonecznym!

Koniecznie przeczytaj!

4 grudnia 2014 w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbył się Mikołajkowy Festiwal Fascynującej Piosenki, podczas którego wyłonieni zostali najlepsi wykonawcy i najciekawsze piosenki  o projekcie.

 A oto laureaci, którym przyznano nagrody:

Nagrodę GRAND PRIX otrzymał zespół z PSP w Łubnianach w składzie: Wanessa Mocza, Julia Szymańska, Julia Grala-PSP w Łubnianach

W kategorii klas I-III
Miejsce I zajęła Oliwia Podgórni z PSP w Czepielowicach
Miejsce II zajął zespół z PSP w Głuchołazach w składzie: Julia Gracz, Julia Borecka, Weronika Radoń, Oliwia Podkomórka, Amelia Buska
Miejsce III zajęła Wanda Szoma z SOSW w Grodkowie

Przyznano również  wyróżnienia:
1. Zespół z PSP w Turzy w składzie: Maksymilian Tomala, Elżbieta Cytera, Lukas Obst, Kajetan Mrugała, Daria Feliks
2. Bartosz Dorosiewicz z PSP nr 28 w Opolu
3. Anna Czercowy z PSP nr 2 w Opolu

W kategorii klas IV-VI
Miejsce I zajęła Milena Krzyścin z PSP w Brynicy
Miejsce II zajęła Patrycja Dorosiewicz z PSP nr 28 w Opolu
Miejsce III zajął zespół z PSP w Karłowicach Wielkich w składzie: Emilia Berini, Kornela Derkacz, Kacper Derkacz, Gabriela Ciesielska

Przyznano również  wyróżnienia:
1. Zespół z PSP nr 10 w Nysie w składzie: Mikołaj Dumanowski, Roksana Klubkowska, Marta Skorubska, Mateusz Gach, Andrea Mazur
2. Julia Koziołek oraz Wiktoria Zielińska z PSP w Kowalach

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wygranej, ale również wspaniałych pomysłów i wielkich talentów! Nauczycielom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu i finału!
Dzięki Wam nie było takich wspaniałych piosenek o naszym projekcie. Dziękujemy!

Zaczarowany Świat w Mosznej odwiedził Mikołaj. Ba, nawet dwa! Kto wie dlaczego?
Nie obyło się oczywiście bez choinki i prezentów... Czuć, że idą święta!

Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w konkursie Lego Wedo. Z każdej szkoły zapraszamy po 1 drużynie (2 osobowej), której zadaniem będzie zbudowanie konstrukcji z klocków Lego WeDo i zaprogramowanie jej przy pomocy oprogramowania Scratch w wersji 1.4.
Zgłoszenia drużyn odbywać się będą do dnia 15.01.2015 za pośrednictwem karty zgłoszenia odesłanej przez lidera na platformę projektową. Jeśli w szkole jest więcej niż 1 drużyna chcąca wziąć udział w zawodach - szkoła we własnym zakresie musi przeprowadzić eliminacje szkolne.
Finał konkursu planowany na 23.03.2015. Serdecznie zapraszamy!

Konkurs koordynuje i informacji udziela p. Tomasz Marenin, tel. 604780133, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
pobierz regulamin >>
pobierz kartę zgłoszenia >>

odeślij kartę zgłoszenia poprzez platformę >>

Regulamin konkursu (.pdf) zobacz>>

Opracowanie porównania prognozy pogody (.doc) zobacz>>

Drodzy Nauczycieli przyrody!!!
Otrzymaliście Państwo „Skrzynki ekobadacza”, które dają możliwość realizacji wielu ciekawych ćwiczeń i analiz, obserwacji a zarazem inspiracji do nowych pytań, budzenia ciekawości poznawczej wobec otaczającej rzeczywistości Naszych dzieci.
Aby zaspokoić ciekawość uczniów w zakresie nauczania przyrody, ekologii proponujemy zadanie, podczas którego uczniowie przeprowadzą badanie wody wodociągowej w swojej szkole. Sprawdzą czy trzeba stosować do wody środki zmiękczające, aby na urządzeniach stosowanych w domu nie zbierał się biały osad tzw. kamień, który wywołuje podgrzana twarda woda...

Na wszelkie pytania odpowiedzi udziela Pani Grażyna Jurowicz (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ).
Termin przesyłania wyników: 31 grudzień 2014r.

Z jednej szkoły udział w konkursie może brać udział kilka zespołów.

Propozycje wykorzystania „Skrzynek Badacza” (.pdf) zobacz>>

 

W dniu 20 września 2014 r. w zespole pałacowo-parkowym w Mosznej odbył się Festiwal Nauki pn. Zobacz – Sprawdź - Zrozum, organizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu w ramach realizowanego przez nas projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Wzięło w nim udział blisko 600 uczniów wraz z opiekunami  z 12 szkół podstawowych Opolszczyzny.

Czytaj więcej...

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Ta liczba mogłaby być wielokrotnie niższa, gdyby wiedza na temat ratowania życia była bardziej powszechna.
Dlatego firma szkolenia-BHP24.pl opracowała edukacyjną grę internetową "pierwsza pomoc", poświęconą ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Gra i informacje o prowadzonej akcji edukacyjnej zostały opublikowane na kilkuset stronach internetowych organizacji, szkół i instytucji.
Dodatkowo, w ramach cyklu darmowych filmów edukacyjnych dotyczących pierwszej pomocy, dostępnych jest kilkanaście filmów instruktażowych. Zobacz>>

W dniu 30 maja 2014r. o godz. 16:00 w ramach Opolskiego Festiwalu Nauki  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na projekt plakatu edukacyjnego z astronomii. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 100 prac uczniów klas IV-VI szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Wszyscy obecni nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje prace, krótko opowiadając o idei i historii powstania projektu plakatu.

 

Czytaj więcej...

Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com